Saç Ekimi Sonrası Sayfa Görüntülenme : 42827

Saç ekim doktoruna karar veren kişilerin saç ekimi uygulamasına karar verme aşamasında en çok merak ettiği konulardan biride; saç ekimi sonrası ne yapılmalıdır?

Saç Ekimi Sonrası

Günümüzün en yaygın sorunlarından biri haline gelen saç dökülmesi ve kellik sorunları için birçok yöntem denenmiş ve en kalıcı çözümün saç ekimi olduğu görülmüştür. Saç dökülmesinin; çevresel faktörler, hormonal durumlar ve genetik olmak üzere birçok sebebi olabilir.

Saç ekimi tedavisine başlamadan, önce herkese göre değişkenlik gösteren saç dökülmesinin nedenlerinin tespit edilmesi önemlidir. Nitekim gelişen teknolojiyle birlikte saç ekimi için birçok farklı yöntem bulunmuştur. Bu yöntemler sayesinde hastaların ihtiyaçlarına uygun saç ekimi yöntemler uygulanmaktadır. 

En yaygın kullanılanlar saç ekim yöntemleri ise; Saç Ekiminde FUT Tekniği, Saç Ekiminde DHI Tekniği, Saç Ekiminde FUE Tekniği dir.

Uzun süren araştırmalardan sonra kendine uygun saç ekimi merkezine ve saç ekim doktoruna karar veren kişilerin saç ekimi uygulamasına karar verme aşamasında en çok merak ettiği konulardan biride; saç ekimi sonrası ne yapılmalıdır?

Nitekim saç ekimi uygulamasının en önemli aşamalarından biride ; ‘saç ekimi sonrası’ koruma sürecidir.

İşte bu noktada en önemli diğer soru ise;  ‘Saç ekimi sonrası ne yapılmalıdır’ veya ‘Saç ekimi sonrası neler yapılmamalıdır’

Saç ekimi sonrası genel olarak ilk 48 saat çok önemlidir. Bu sürede saç ekimi yapılan bölgeye hiçbir temas olmaması gerekmektedir.

İlk bir hafta kadar kan sulandırıcı etkisi olan tüm ilaç ve vitaminlere doktor kontrolünde ara verilmesi gerekebilir. Saç ekimi sonrası ilk hafta alkol tüketimine de ara verilmesi gerekmektedir.

Saç ekimi sonrası ilk 2 hafta kıyafet tercihi de önemlidir. Saç ekimi yapılan bölgeye temas minimumda olmalıdır. Dar kıyafetler seçilmemeli; bunun yerine fermuarlı, yakası geniş kıyafetler veya gömlekler tercih edilmelidir.

Saç ekimi yapılan bölgenin bütün dış faktörlere karşı çok hassas korunması önemlidir; buna yoğun güneş ışığı, toz, darbe, su teması dahildir. Kafa bölgesine darbeye sebebiyet verecek sporlara minimum 1 ay ara verilmelidir.

Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konularla ilgili daha detaylı bilgiyi ‘saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler’ adlı yazımızda bulabilirsiniz

Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading